Stawianie plotki z plastyku na plot i furtę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na to oraz zawiadamiania tego faktu gminie prócz wyjątkowych wypadków.

Budowa sztachetki plastykowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu gminie wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Plot PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie przekraczające wysokości 2,2 m budowane pośrodku dwoma ościennymi działkami nie wymagają żadnych formalności formalnych. Dotyczy to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ploty plastikowe na plot i bramę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu winno określać formę ogrodzenia, procedurę przeprowadzenia jego montażu i zaplanowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Prócz zgłoszenia należy doczepić oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania nieruchomością w celach budowlanych i jeżeli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasami do stawiania ogrodzenia PCV na plot i furtkę ze sztachet zadane są specjalne uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Konstrukcje płotu wolno rozpocząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, kiedy zamierzane plot plastykowe na plot i bramę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W przypadku kiedy projektowane balaski z PCV na ogrodzenie i bramkę ze sztachetekmoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać uzyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Brak rozpoczęcia robót przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty pobudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s