Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ów wariant płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s